© 2016-2020 – Trademarks and brands are the property of their respective owners
У маленькому селі на Тернопільщині, де народився наймолодший Герой Небесної Сотні – Назарій Войтович – відкрито унікальний інституцію. Мистецька резиденція, що носить ім’я Героя, створена для підтримки та розвитку українського молодого мистецтва. У світі це давно популярна практика, до прикладу, у Німеччині таких проектів близько 100, в Україні лише поодинокі програми, що виникають з ініціативи окремих митців чи кураторів. У червні цього року уже відбулась перша програма, у якій на конкурсній основі взяли участь митці з України та США. Працюючи два тижні на території с.Травневе, вони створили проект «Ревіталізація», що був презентований у Тернопільській галереї сучасного мистецтва «БункерМуз». У процесі роботи було започатковано бібліотеку-коворкінг, куди і досі надходять книги від благодійників зі всієї України. Одним із проектів стала розробка проекту бренду села та навігації, що планується втілити уже цієї осені. Відкрито кіно-клуб, де щотижня організатори показують та обговорюють українські стрічки. З громадою почали працювати активісти МЦР Міст з Тернополя, що у співпраці з DocuDays роблять обговорення про права людини.
Проект Мистецька резиденція імені Назарія Войтовича – це відзнака громаді у якій виріс юнак, та молодим митцям, у спільноті яких він міг би творити. Адже навчаючись у коледжі на дизайнера, готувався до вступу у Львівську Академію Мистецтв.
Результатами трьох місяців роботи є досить різноманітні події та акції. У село, ще до початку першої програми за кілька тижнів було прокладено асфальтну дорогу, тепер нею зручно кататись велосипедами місцевим дітям та молодим жінкам. Вони навіть організовують спільні заїзди на велосипедах літніми вечорами. У село приїжджають нові люди, з якими місцевим цікаво поспілкуватись, іноземні гості спонукають до вивчення іноземних мов. Гості також є безпосередніми покупцями домашніх продуктів, особливо цього року врожай на мед, і це допомагає господарям його реалізувати.
Реалізовується за підтримки ГО “Родина Героїв “Небесної Сотні”, СТОВ “Поділля”