У понеділок, п’ятого червня відбулася перша зустріч учасників освітньої та культурної платформи «Мистецька резиденція імені Назарія Войтовича» із громадою села Травневе, Збаразького району, Тернопільської області, де й народився Герой «Небесної Сотні». Познайомитися з митцями прийшли як дорослі, так і діти.

«Ця платформа створена для того, щоб стати частиною великої програми «Відзнаки Героїв», які покликані допомагати людям втілювати свої життєві побажання, принципи, – розповіла керівник проекту Людмила Ничай. – Виникла саме така ідея, тому що Назарчик навчався на дизайнера, малював і ,безперечно, став би відомим художником. Тут кожен молодий митець може самореалізуватися: працювати у майстернях, відкривати перші виставки і мати постійну підтримку у творчості». Звичайно, це місце буде цікавим та корисним для місцевого населення, адже відзнака, насамперед, присвячується громаді, де виріс Герой.

Символічним є те, що резиденцією слугуватиме будівля, у якій кілька років поспіль відправлялися богослужіння, бо донедавна відповідного храму ще не існувало. Тепер люди знову збиратимуться у цьому місці, аби спілкуватися з митцями, читати сучасну літературу  і просто корисно проводити час. Основне завдання проекту – змінити життя с. Травневе у кращу сторону, забезпечити комфортне місце відпочинку і саморозвитку, відкрити нові можливості  для місцевої громади. Цю нелегку, але гідну місію втілюють ГО «Конгрес активістів культури» спільно із ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні»».

Репрезентувати діяльність мали змогу кияни з ГО «Громадська варта Подолу» Олена Іванова і Тарас Доненко, розповіла про власний досвід боротьби зі страхами й проект «Самообійми» креативний фотограф Олександра Павловська. Американський скульптор Ліланд Беті, який вже 2 роки мешкає у Тернополі, поділився концепцією своєї творчості: чому він вирішив давати нове життя майже знищеним деревам. Усі охочі дізналися про графічне мистецтво в умовах сьогодення від художника Віталія Агапєєва (відомий ще як Вольт – прим. ред.) і нестандартний спосіб поширення  мистецтва від фотографа Андрія Парахіна, який приїхав зі Сходу, а саме із міста Бахмута. Також відвідувачі познайомилися із збирачкою етнічних пісень, солісткою гурту «Фолькнери», учасницею колективу «Рожаниця» та сольного проекту «Матерія» Юлією Богуславкою (псевдонім). Усі резиденти почули прохання громади і вже найближчим часом розпочнуть їх втілення.

«Ще одна важлива подія – це приїзд пані Тетяни з Інституту національної пам’яті. Вона хоче записати спогади про Назара, тому усі охочі зможуть поділитися історіями 6-го і 7-го червня. Для наступних поколінь це буде прикладом того, що добрі справи можуть робити не лише обрані люди, а й кожен з нас», – повідомила Людмила. Також 8-го і 14-го червня планується показ фільмів, а у суботу та неділю будуть проводитися майстер-класи із живопису.

Софія Головецька (фото автора)