Конгрес Активістів Культури продовжує розповідати про ініціативи. Цього разу в полі зору: підтримка публічного простору та урбаністичний активізм у Сквері Небесної Сотні.
“У лютому 2014-го Женя Кулеба, авторка проекту “Місто-сад” повідомила, що збирається на місці смітника створити Сквер. Я тоді поруч жила і Женю знала, і цей двір, і цей смітник. У мене одразу виникли позитивні емоції. Тут розпочалися суботники. Я їх майже всі пропустила, але часто приходила сюди просто посидіти — зібратися з думками. Сквер ріс в мене на очах, я бачила скільки в нього вкладають сил і любові. Як його захищають в суді, як не здаються і перемагають. Влітку 2015-го року португальський художник Уілс на стіні прилеглого до скверу будинку створив портрет Сергія Нігояна. Я дуже довго дивилася йому в очі і зрозуміла, що коли ти живеш біля такого скарбу, в тебе просто не можуть опуститися руки”,— розповідає Алла Гетьман, одна з активісток, хто поливає Сквер Небесної Сотні.
Ми зустрілися з Аллою у сквері, який розташований між Михайлівською площею та Майданом. Сквер названий на честь Героїв Небесної Сотні. “Про те, що газон в улюбленому сквері терміново потребує регулярного поливу я дізналася у травні з посту Жені. І одразу їй написала, що після повернення в Київ, буду поливати його щодня.”
Катя Палюра, ландшафтна архітекторка із громадської організації “Місто-Сад”, розповіла Аллі, де взяти все необхідне для поливу. З першого дня про кожний свій “скверний полив” Алла повідомляла у facebook: “поливаю улюблений сквер”, “нічний полив улюбленого скверу”, “понеділок — глибокий полив троянд”, “поливаю..”. Такі незначні, але регулярні замітки привели до того, що ситуацією у сквері почали цікавитися її друзі.
«Пости про «скверні» поливи почали збирати лайки та коментарі, малознайомі люди стали допомагати. Мої друзі стали долучатися до поливу. Брати на себе відповідальність і поливати сквер окремо від мене.
Початкове нерозуміння людей “навіщо ти це робиш?”, стало точкою відліку того моменту, коли вони зроблять щось подібне.”
Наразі сквер не має мецената, як і не має підтримки місцевої влади. Створений і відстояний силами небайдужих людей, сквер потребує постійного догляду. В цю п’ятницю, 22 вересня, представники проекту “Місто-сад” пропонують всім зацікавленим долучитися до обговорення подальшої долі скверу.
Бажаючим допомогти, організатори пропонують перерахувати кошти на полив*.
*Збір коштів на систему автоматизованого поливу газону у сквері Небесної Сотні:
Громадська організація «Місто-сад»
Адреса: 01001, м. Київ, вул. Михайлівська 24 в, кв. 55.
Код ЄДРПОУ 39677328
Банківські реквізити: р/p 26004052640796 в ПАТ КБ «ПриватБанк»
м. Київ, МФО 320649
Призначення: на полив
Контактне лице: Катя Палюра
тел. 097 758 29 20
Підготувала: Віра Правило