We cordially invite you to the opening of the

ARTS AND FILM BIENNALE KYIV

TRADING ILLUSIONS – WITH GUESTS FROM GERMANY

On Thursday, 27 September at 6.30 pm

At the TARAS SHEVCHENKO NATIONAL MUSEUM,

01004 Kyiv, Shevchenko Blvd, 12

 

Dymtro Vasylovych Stus,  Director Taras Shevchenko National Museum

Olena Pravylo, Congress of Cultural Activists

Prof. Jürgen Haase, Biennale Director / Germany

Art, film, literature and encounters with international artists. Under the motto “Trading Illusions” the Biennale Kyiv from 27.-30. September 2017 on the exciting exchange with cultural workers from Germany and Ukraine. – We look forward to you!

The opening of the Biennale takes place in the presence of the Ambassador of the Federal Republic of Germany in Ukraine, Dr. Ernst Reichel.

All information about the events of the “Arts and Film Biennale Kyiv” and the exhibition “Trading Illusions – Contemporary Art from Northern Germany and Ukraine” from 27.- 30.09. at the Taras Shevchenko National Museum


Місто Ворпсведе, Нижня Саксонія та Київ знайшли один одного. Чотири дні з 27 Вересня до 30, 2017 Україна вітатиме  художників з Німеччини в рамках  IV частини художнього проекту “Art and Film Biennale”.

“Art and Film Biennale, було засновано  2013 року  у відомій мистецькій колонії Ворпсведе, вона покликана розповісти про художню схожість унікальних Європейських місць» – пояснює Юрган Хаазе, ініціатор та директор Бієнале.

Після того, як Україна стала почесним гостем Бієнале у місті Ворпсведе  2016 року, продовження міжкультурного обміну в Україні матиме місце на прикінці Вересня у Києві.

«Ворпсведе та Бремен – регіон Нижньої Саксонії, за допомогою мистецтва розкажуть історію про минуле та теперішнє однієї з найвидатніших мистецьких колоній.  В той же час Бієнале висвітлює соціальну динаміку що іде від мистецтва та має вплив на Європу сьогодні» – Відмічає професор Хаазе, куратор Бієнале з німецької сторони.

У відомих виставкових локаціях Києва, таких як Національний музей Тараса Шевченка та Educatorium буде презентовано сучасне мистецтво від живопису , скульптури та фотографії північної Німеччини з 27-30 вересня 2017 року під гаслом «Торгівля ілюзіями». Мета цьогорічної Бієннале 2017 пов’язати сучасне мистецтво Німеччини з творчим досвідом митців України.

Програма передбачає кіно покази, музикальні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриють нові культурні перспективи.

Виставка триватиме до середини жовтня.

«Телевізійні зображення «Помаранчевої революції» та Євромайдану 2013/2014 надало нам уявлення про громадян України, що із зацікавленістю прагнуть коннекту з Європою. Особливо у сьогоднішній політичній ситуації в країні, на наш погляд важливо дати сигнал в підтримку незалежності та демократичних засад України від Німеччини і для цього ми обрали інструментом мистецтво та культуру»

«Гасло Бієнале «Торгівля ілюзіями» тісно пов’язана із сучасними пошуками в Україні, що отримала незалежність 1991 року, але також  із темою ілюзій в мистецтві та соціумі». Вищезазначена Бієнале є спільним проектом двох інституцій: ГО Fraenger Institut (Німеччина) та ГО Конгрес Активістів Культури (Україна).

Серед художників , що представлять свої роботи в рамках Бієнале такі відомі імена як: художниця Маргарет Келлі, Вальдемар Отто – один з найвідоміших скульпторів Німеччини, фотограф Рудігер Любріхт, що став відомим в Німеччині завдяки своїм «Чорнобильским серіям». В той же самий час, серед помітних імен будуть представлені  також молоді художники. Серед ураїнських художників будуть представлені такі імена як: Інара Багірова, Катерина Бучатська, Олексій Золотарьов, Віталій Кохан, Денис Кравець, Марсель Оніско, Олексій Сай, Руслан Тремба, Єльміра Шемседінова та інші.

«Ворпсведе зустрічає Київ» – це не просто спільна презентація сучасного мистецтва, але й обмін менталітетом та художнім досвідом. Бієнале – вдала можливість для художників повчитись один у одного. Ця Бієнале – певний міст між Європейськими містами.» Каже Хаазе.

Німецький поет Гетте вже знав: Ми не знаємо людей, коли вони до нас приходять, ми маємо прийти до них, щоб дізнатись хто вони»

«Art and Film Biennale» фінансовано Federal Foreign Office Germany and the Karin and Uwe Hollweg Foundation.

 

Registration

We would like to ask you for registration to the opening ceremony by September 17th

ІЛЮЗІЯ ЯК МИСТЕЦЬКА ТРАДИЦІЯ

У сучасному світі ілюзія є невід’ємною складовою реальності. В добу інтернету, соціальних мереж, стрімкого технічного прогресу та побудови віртуального майбутнього вже неможливо обходити той факт, що ілюзія рівноправна та має офіційний статус одного з варіантів світобудови. Науковці, політики, художники, режисери, рекламники – всі сьогодні вдаються до маніпуляцій ілюзіями, адже це така спокуслива можливість використати їх для керування суспільством…  читати далі