OPEN CALL! CLOSED

K.A.I.R. Košice Artist in residence and NAZAR VOITOVYCH ART RESIDENCE invite visual artists from Ukraine to take part in the twoo-months residency in Košice, Slovakia.

K.A.I.R. – Košice Artist in Residence

For the residency in Košice, we are searching for a visual artist from Ukraine, who would like to work on the site-specific project reflecting the environment of the city. The artist should be open to collaboration with local artists. Only individuals will eligible to apply for the residency.

Application deadline: May 14.5.2018

Date of results: 28.5.2018

K.A.I.R. Košice Artist in Residence is international Artist-in-Residence programme for the artists from all over the world and out of all artistic disciplines and expressions. K.A.I.R. is strongly focused on the creation of international cooperations between the Slovak and foreign artists and art organizations.Since 2011, artists have the possibility to work in the inspiring environment of Kosice`s singular cultural surrounding to realize art projects, collaborate with the agile local art scene and present themselves to the local and national public. K.A.I.R. Košice Artist in Residence also provides opportunities to Slovak artists to travel for residencies within the cooperation with the project partners

The NAZAR VOITOVYCH ART RESIDENCE is an educational and artistic centre with workshops, recreation rooms and exhibition hall in the small village of Travneve, of Zbarazh district, Ternopil region. NVAiR opened in 2017 with the aim to support the artistic creation and the development of local community. The program was founded in honour of Nazar Voitovich, the youngest hero of the Heavenly Hundred, who was born and raised in the village, studied design at college, planned to study at the Academy of Arts.

The residency space works as an open art studio with:

The artistic residence acts in the interests of young talented Ukrainian artists (providing scholarships for the living and creating works of art) and in the interests of the local community (communication with foreign artists, curriculum and the place of the active cell formation). Along with it, the residency program has its priorities in the introduction of innovative, ecological and economic technologies through culture, learning through practice and communication and the development of mobility of ideas and people. The organization provides support for the professional growth of young talented Ukrainian artists and communication with the world art market.

What KAIR provides to the artist from Ukraine:

 • Eight weeks residency in Kosice, Eastern Slovakia: 8th October – 3rd December 2018
 • Free accommodation and studio
 • Honorarium 1200€
 • Travel costs maximum 300€
 • Production and PR support

What we expect from an artist

 • Participation during the Open Studios Night to introduce himself/herself to the local audience.
 • One individual presentation or workshop during the residency.
 • Final presentation/exhibition at the end of the residency.
 • Compulsory attendance

The application must consist of three PDF documents in English. Please send all documents to liudmyla.nychai@gmail.com

 • portfolio with selected works (max. 10 pages)
 • motivation letter: please describe you motivation to take part on the residency and the ideas or topics you would like to work with during the residency (max. 1 page)
 • Curriculum Vitae with basic information (Name, Address, Email, Website).

NVAiR: Naazar Voitivich Art Residence: http://www.culturalactivism.org/art-mobility/

Management: Liudmyla Nychai, liudmyla.nychai@gmail.com

phone nr.: +380 95 3739231

The residency is supported using public funding by Slovak Arts Council.

Конкурс завершено!

Літня програма Мистецької резиденції імені Назарія Войтовича у с.Травневе

Результати конкурсу!

Резиденти Літньої програми Мистецьких резиденції ім.Назарія Войтовича 2018:

Василенко Каріна (Karina Sofit)

Костенко Анастасія

Кузнєцова Альона

Стасінчук Юлія&Шпильовий Павло (FEELM production)

Федоренко Лариса

ПРО МОЖЛИВОСТІ

Минулий рік став великим кроком до створення нового місця для втілення мистецьких проектів у затишному селі поряд зі Збаражем. Наша команда ГО Конгрес Активістів Культури разом з ГО Родина Героїв Небесної Сотні та ГО МЦР Міст, зібрали довкола проекту сотні доброчинців, партнерів та друзів, завдяки котрим ми маємо нові можливості, а саме – майстерню для ручного друку з офортним станком, керамічну майстерню з піччю та гончарним колом, а також кімнату для проживання у резиденції, до цього у нас уже працювала майстерня для живопису та бібліотека, яка досі наповнюється.

Ми щасливі відкривати цей конкурс, бо створюємо спільними силами прецидент – мистецький центр на селі, що став популярним місцем для локальної спільноти та місцевих жителів. Кожен митець чи гість, котрий приїжджає у Травневе є бажаним гостем та частинкою життя місцевої громади.

 • Поселення у спільному номері, у будинку резиденції
 • спільна кухня та вітальня
 • спільний санвузол (лише душові кабіни, бойлер)
 • вільний wi-fi
 • майстерні
 • забезпечення базовими матеріалами для роботи
 • керамічна майстерня з піччю з камерою 450х400х400, механічним гончарним колом, два робочих місця (стіл + стілець);
 • графічна майстерня з пресом для ручного друку з шириною пластини 400 мм, два робочих місця (стіл + стілець)
 • мультистудія з екраном та проектором, мольбертами (10 шт), відпочинковою зоною з бібліотекою;

Місцеве підприємство буде годувати резидентів ситними обідами, будуть організовані продукти для приготування сніданків та вечерь, у селі є крамниця де можна придбати все чого не вистачатиме. У місцевих жителів можна купувати молочні продукти та дуже смачний мед. Щодо меду, то місцеві бджільники домовляються щороку з власником місцевого сільськогосподарського підприємства, про посів гречки поряд з їх пасіками, тож найцінніший мед можна знайти тут у кожного господаря.

 • Після завершення програми група митців має представити свої роботи готові до експонування. Виставка помандрує спочатку до галереї Збаразького Замку, далі у м.Тернопіль, після цього буде представлена у Києві у галереї «ЦеГлина Арт».
 • Окрім цього від митців ми очікуємо презентації своєї творчості (лекція-артітток) та майстер-клас для місцевих діток чи лекцію/обговорення у процесі програми.
 • Однин чи кілька (за бажанням) арт об’єкт, полотно, видрук чи відбиток подарувати у фонд Резиденції.

Тож ми запрошуємо приєднатись до нашої програми молодих митців, що працюють з графікою, керамікою, живописом, фото та відео, та у своїх практиках досліджують проблеми комунікації, інформації та стереотипів. Цього літа ми хочемо говорити про візуальну та вербальну культуру інформації, зануритись у місцеві великі та маленькі історії, шукати локальні особливості, що виросли на межі культур, традицій та сучасного світу. Ми не шукаємо істини, ми збираємо враження.

Щоб подати заявку заповніть будь ласка онлайн форму та прикріпіть своє СV, мотиваційний лист та посилання на портфоліо. У мотиваційному листі, розкажіть чому вам цікаво взяти участь саме у цій програмі, наскільки це важливо для вас, що ви хотіли б досліджувати під час програми.

Он-лайн форма за посиланням: https://goo.gl/forms/f27KHTXLsDuzwGsB3

Крайній термін подачі заявок 25 квітня до 23.55!

Результати будуть 30 квітня

Початок програми 1 червня (заїзд)

Відкриття зі знайомством із громадою та місцевою спільнотою 2 червня.

Тривалість програми 2 тижні.

Відкриття виставки 15 червня.

Термін подачі заявок закінчився!

Дякуємо усім аплікантам за мотивацію взяти участь у програмі. Кожна заявка дуже цінна для нас і тому ми уважно вивчимо кожну. 30 квітня оголосимо результати. ГАРНОГО УСІМ НАСТРОЮ.

Контекст, у який ми пропонуємо зануритись – це маленьке село Травневе, та місто Збараж. Травневе –  село, жителі якого, нащадки та свідки обмінних процесів з Польщею і з’явились тут не так давно, у 1946 році. Але артефакти, що на кожному кроці, свідчать про далеку історію, яку ніхто не знає. Збараж – історичний центр, що має давню історію і свідченням цього є архітектура, що частково збереглась у місті та оновлений Збаразький Замок, що є центром паломництва туристів з Польщі. Якщо проїхатись тут як турист, можна отримати багато візуальної насолоди, але не спілкуючись з місцевими ви втратите половину шарму цього краю.


 “Курс мистецтва для початківців”
щосуботи о 13.00 – 15.00
з 9 грудня до 24 березня з невеличкими канікулами (30 грудня – 13 січня) відбуватимуться заняття курсу за модулями:
“ОСНОВИ ОБРАЗОТВОРЧОСТІ”| Заняття веде Галина Кізілова.
“КОЛЬОРОЗНАВСТВО ТА ЖИВОПИС”| Заняття веде Сергій Декалюк
“ГРАФІКА ТА ІЛЮСТРАЦІЯ”| Заняття веде Наталія Фугель
Адреса: с.Травневе, Збаразького р-н, Тернопільської обл
вул. Франка 1 (приміщення школи)

………………………………………………………………………………………………………………………………………..

ГО  “Конргес Активістів Культури” спільно з ГО “МЦР МІСТ” продовжують Освітню програму у “Мистецькій резиденції ім.Назарія Войтовича”, за підтримки МФ “Відродження”, ГО “Гараж Генг” та Травневької загальноосвітньої школи ім.Назарія Войтовича та ТМ “Опілля”.
Програма триватиме з 12 листопада 2017 по 25 березня 2018 року
У програмі передбачено заняття та тренінги для учасників різних зацікавлень та інтересів, що є актуальними та відкриють доступ до неформальної освіти місцевій громаді. У програмі передбачено: курс мистецтва для початківців, тренінги та зустрічі для активних громадян, вокшопи для дизайнерів.
За програмою слідкуйте на сторінці Фейсбук та підписуйтесь на розсилку новин написавши повідомлення на сторінку, зазначивши свою електронну адресу.
https://www.facebook.com/Nazar.Voitovich.Art.Residence/

Кошти зібрано!!! компанія успішна на 125 %!!!

ДЯКУЄМО 112 благодійникам, що долучаються до втілення МРІЙ!

Вже сьогодні ми займаємось ремонтом, та обладнанням студій для майбутньої програми та роботи “Відкритих майстерень”.

Поряд відбуватиметься освітня програма, що розпочнеться 12 листопада 2017 року.

Анонс

За розкладом слідкуйте на сторінці https://www.facebook.com/Nazar.Voitovich.Art.Residence/Наш проект на Спільнокошті!

https://biggggidea.com/project/vidkriti-majsternimistetska-rezidentsiya-imnazariya-vojtovicha/

Команда проекту «Мистецька резиденція імені Назарія Войтовича» звертається до Вас з пропозицією, долучитися до нашого КОЛА ДРУЗІВ, що підтримують та допомагають розвивати платформу для молодого українського мистецтва. А саме створити нові відкриті майстерні КЕРАМІЧНУ та ОФОРТНУ. У них зможуть розвивати свої таланти молоді митці та навчатися у своїх старших колег, створювати проекти з іноземними митцями та презентувати свої роботи у виставкових залах в Україні та за кордоном.

Ми збираємо кошти на організацію житлової зони, закупівлю обладнання для двох нових майстерень: офортного станка, муфельної печі, гончарного кола та двоярусних ліжок у кімнату для проживання митців безпосередньо у с. Травневе.

ПРОГРАМА МИСТЕЦЬКИХ РЕЗИДЕНЦІЙ

МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ ІМЕНІ НАЗАРІЯ ВОЙТОВИЧАТернопільська область, Збаразький район, с.Травневе.

Засновники проекту: Конгрес Активістів Культури

за підтримки: ГО “Родина Героїв «Небесної Сотні»

СТОВ «Поділля»

УВАГА! Конкурс заявок на І Програму мистецьких резиденцій ЗАВЕРШЕНО!

Резиденція на сьогодні це лише стіни та громада. Стіни що стануть фундаментом для народження нової культурної інституції, та громада що буде контекстом для творчих процесів.

2 червня розпочнеться перша програма, що триватиме 2 тижні та має на меті завести процес становлення нового культурного центру. Ця дата щорічно буде початком нового етапу роботи центру, і в цей день ми будемо вшановувати День народження юного митця, наймолодшого Героя Небесної Сотні, ім’ям якого названо Центр.

за розвитком проекту слідкуте за посиланням:  https://www.facebook.com/Nazar.Voitovich.Art.Residence/

Програма резиденцій 2017.

 

Вітаємо перших резидентів!

Віталій Агапєєв, Тарас Доненко

Анна Ждан, Олена Іванова

Олександра Павловська

Андрій Парахін

ПРО ПРОЕКТ

Метою цього довготривалого і унікального для України проекту є вшанування пам’яті наймолодшого Героя Небесної Сотні через створення важливої інституції для розвитку локальної спільноти та творчої української молоді.

Даний проект розроблено як частину великої ідеї – Відзнаки Героїв, що покликана вшанувати пам’ять та надати можливість продовжити розпочаті справи та втілити мрії Героїв Небесної Сотні, загиблих у переламні дні Революції Гідності. Завдяки проекту «Мистецька резиденція імені Назара Войтовича», що буде втілено у рідному селі юнака, ми зможемо відзначити громаду що виховала мужнє, добре серце та талановитого митця, життя якого обірвалося у 17 років.

Мистецька резиденція це вільний культурний простір, що діятиме весь рік, реалізовуючи освітні та культурні проекти. Щорічно за конкурсом, оголошеним на міжнародному рівні, заклад буде надавати винагороду молодим митцям – можливість реалізувати свої проекти у співпраці з кураторами та бути представленими в українських і закордонних інституціях.

 1. Cтановлення нового покоління митців, завдяки появі бази можливостей для їх професійного розвитку.
 2. Створення осередку культури та мистецтва, що з’явиться на міжнародній мистецькій мапі.
 3. Місце налагодження діалогу у громаді та розвиток платформи для створення спільноти молодих лідерів.
 4. Привернення уваги до проблем малих сіл та випрацювана модель пожвавлення дозвіллєвого і культурного життя молоді та громади, для покращення якості життя (транспортне з’єднання, дороги і т.п.)

Проект  – це привід нагадувати та розповсюджувати ідею Гідності та загальнолюдських цінностей за які поклали життя наші Герої.

Занепад малих населених пунктів, ізольованість та обмежений доступ до матеріальних та інтелектуальних ресурсів з одного боку, та відсутність інституцій, що займаються креативними та культурними практиками у місцях віддалених від великих культурних центрів.

Мистецькі установи, центри, резиденції у європейських практиках створюються у сільській місцевості для подолання депресивних настроїв та покращення економічної спроможності громад. В Україні уже реалізовуються поодинокі проекти, що мають позитивні результати. Тож зібравши успішний досвід з різних джерел ми напрацьовуємо новий великий проект.

НАШ ПРОЕКТ УЖЕ ПІДТРИМАЛИ:

ПЕРШОЮ благодійницею стала Оксана Хомей, якій ми безмежно вдячні за матеріальну підтримку та найбільше за віру у наш проект!

Підтримку отримали від Тернопільської меблевої фабрики http://elitmebli.te.ua/, керівництво якої відгукнулося одним з перших з наших благодіників!

Тернопільський кооперативний торгівельно-економічний коледж підтримує нас у проекті допомагаючи з розміщенням резидентів у м.Терноіль http://tktek.te.ua/

MediaLab Тернопіль – став нашим організаційним партнером, ділиться з нами майстернею. https://goo.gl/9fxGsS

ГО МІСТ наша опора та підтримка  у  місті! https://goo.gl/AUeCXI

Нас також  підтримав Головко Михало, зробивши свій особисти внесок, що дозволив нам закласти важливі комунікації у будинку.

Тарас Демкура та ТВЦ АТРІУМ підтримали Першу програму мистецьких резиденцій http://www.atriumcenter.com.ua/

У нас з’явився чудовий партнер  – провідний УКРАЇНСЬКИЙ виробник художніх матеріалів – компанія РОСА http://rosa.ua/ua/ua/

Транспорт для програми нам надано ТЕРНОПІЛЬСЬКОЮ ОБЛАСНОЮ РАДОЮ. http://te-rada.org/

Наша команда відкрита до співпраці, тому коло друзів буде зростати! Приєднуйтесь, будемо гуртом творити Гідну справу!

Для того аби проект став на ноги і почав самостіно працювати нам дуже потрібна ВАША підтримка! Навіть наменша допомога, є великим внеском у справу!

Пишіть за адресою liudmyla.nychai@gmail.com – менеджеру проекту, і  приєднуйтеся до компанії хороших людей!

 

Конкурс завершено

відправити на е-мейл: заповнену аплікаційну форму, в аплікаційну форму включені додатки без заповнення яких пропозиція не буде розглядатися: мотиваційний лист, опис ідеї яку ви б хотіли втілити під час програми, бюджет проекту з описом матеріалів та інструментів (назва, розмір, колір, кількість вартість), умови та обладнання для презентацій та майстеркласів, які ви зможете здійснити під час роботи.

CV (творчу біографію)

3-5 зображень ваших робіт (фото в одному файлі у форматі PDF, у назві файлу вкажіть своє ім’я латинськими літерами) чи посилання на відео (будь ласка не завантажуйте в тіло листа)

2–16 червня 2017 року, відбудеться перша всеукраїнська програма мистецьких резиденцій, працюватимуть відкриті майстерні та освітня програма для творчої молоді та громади села, району, відбудеться серія виставок. Цей проект стане платформою для розвитку постійно діючого культурного центру.

Оскільки культурний центр – це переосмислення призначення будівлі, зміна сприйняття місця та головне цінностей, що проявилися через втрати та політичні зсуви у процесі Революції Гідності, – цього року програма буде присвячена поняттю ревіталізації.

Ми запрошуємо молодих творців (від 18 років) подумати над поняттями «повернення до життя», фізичного та ментального відродження у різних проявах та аспектах нашого буття, а головне у контексті життя громади.

З часом звичне для нас середовище стає лише декорацією процесів, багато матеріальних об’єктів втрачають сенси та призначення, багато речей та понять втрачають актуальність у зв’язку з активним зростанням інформаційного та інтелектуального поля та змінами на локальному та глобальному рівнях. Вся країна зараз переживає ревіталізацію різною ціною, але зміни довкола нас.

Ревіталізація як поняття передбачає нові підходи, нові призначення, нові ідеї та нове життя старих оболонок, зберігаючи базові структури. Ревіталізація архітектурних споруд відбувається у зв’язку зі зміною призначення, передбачає додавання та оновлення систем та комунікацій, але зі збереженням історичних стилів та основних конструкцій і тут майстерність у тому, аби створити функціональний простір, що візуально відповідатиме сучасним вимогам та поєднати із першоосновою. Подібним сценарієм  можете скористатися і ви у своєму проекті. До вашої уваги великий пласт великої історії та маленьких історій, архітектура що в цьому місці накопичується уже не одну сотню років, символи та сенси, якими кожна локація багата завдяки культурі, яку несе та чи інша громада.

Цього року ми запрошуємо митців різних медіа, як класичних (живопис, графіка, скульптура) так і сучасних (цифрові медіа, фото, відео, інсталяція), що працюють з наративами «середовище», «простір», «комунікація», «символ», «трансформація», «ідентичність»

Ставимо широку рамку як для роздумів так і для втілення. Очікуємо ваших ідей, що у взаємодії з місцевим контекстом зададуть тон розвитку цього проекту в цілому.

Від митця ми очікуємо завершений проект підготовлений до презентації за період програми, та дві зустрічі з громадою у форматі:

 1. Artist Talk («митець говорить» про свою творчість),
 2. Майстерклас, лекція, обговорення для громади (дітей чи дорослих).

Резиденту забезпечуємо:

 1. Проживання у 2-х, 3-х місних готельних номерах у м.Тернополі, тобто вам доведеться розділяти простір з колегами.
 2. Дворазове харчування.
 3. Матеріали для втілення проекту
 4. Можливість працювати у MediaLab Тернопіль
 5. Консультації з координаторами, кураторську підтримку та комунікацію з громадою, місцевими митцями.
 6. Обладнання для презентацій, майстеркласів.
 7. Фінальна виставка та каталог проекту резиденцій.

У разі виникнення питань пишіть координатору  проекту – Людмилі на адресу liudmyla.nychai@gmail.com

Форму ЗАЯВКИ, CV, приклади робіт  ВІДПРАВЛЯЙТЕ  НА АДРЕСУ cultural.activists@gmail.com з ТЕМОЮ листа – “АРТ РЕЗИДЕНЦІЯ”

УВАГА! конкурс завершено!

За розвитком проекту слідкуйте на сторінці https://www.facebook.com/Nazar.Voitovich.Art.Residence